Neděle, 26. května

Pravidla a podmínky

Registrací, přihlášením a používáním tohoto webu se zavazujete, že znáte a budete dodržovat stanovené podmínky a pravidla.

Smysl této webové stránky je poskytnout uživatelům prostor pro diskuzi. Každý má právo v rámci pravidel vyjádřit svůj názor a proto jsou zde tato pravidla, protože každá komunita potřebuje pro své fungování nějaký řád.

Je důležité také poznamenat, že pravidla jsou zde kvůli ochraně slušných uživatelů, ne od toho aby vyměřovala prostor pro uživatele kteří chtějí dělat svinčík. Z toho důvodu jsou tato pravidla spíše zásadami, než pevně stanoveným (a nepřekročitelným) řádem.

Na co si dát pozor

 1. Příspěvky vkládejte do hodících se kategorií, přičemž přednost má vždy obsah před typem (pokud chcete založit diskuzi ke zprávě o politice, tak téma vložte do kategorie Politika, nikoliv do kategorie Zprávy.
 2. Témata pojmenovávejte vlastními slovy a věcně k obsahu. Vynechte v názvech svoje názory (např. "Fašistické Rusko" nebo "Nacistické USA") a taktéž nedávejte nicneříkající názvy ("Už je to tady", "Problém" apod...). Správné pojmenování je například "Brno bude hlavní město", špatné pojmenování je "Už to schválili", nebo "Zase nová pitomost".
 3. Pokud máte podezření, že vás nějaký uživatel cíleně pronásleduje, nebo provokuje, tak na něj nereagujte.
 4. Pokud správce zamkne nějaké téma, tak je diskuze ukončena a je zakázáno zakládat témata nová, nebo přenášet diskuzi do jiného existujícího tématu. Toto bude bráno jako obcházení pravidel (viz. bod 9. v "Co je zakázáno").
 5. Jediný, kdo se může oficiálně vyjadřovat za tento web, nebo jeho provozovatele jsou uživatelé s uživatelským jménem Administrátor a Systém. Vše co nepochází z těchto účtů nelze brát jako oficiální informaci vzhledem k tomuto webu.

Co je zakázáno

 • Příspěvkem se myslí jakýkoliv typ uživatelského obsahu - komentář, téma v diskuzi, článek, zpráva v poště, avatar (obrázek profilu uživatele), anketa a další.
 • Materiálem se myslí jakýkoliv formát prostředku - text, obrázek/fotografie, video a jiné; včetně odkazů směřujících (přímo i nepřímo) na tyto materiály.
 1. Vkládat materiály (texty, obrázky, videa a jiné) porušující zákony, k porušování zákonů navádět, nebo porušování zákonů schvalovat.
 2. Vytváření spamu, reklamy, nesmyslných, nesrozumitelných nebo opakujících se příspěvků.
 3. Zakládání a používání multiúčtů za účelem podvádění v soutěžích, naklikání plusů/mínusů nebo vyvolávání sporů.
 4. Záměrné provokování ostatních uživatelů (jednotlivců i skupin). Trolling, vyvolávaní sporů nebo urážky (vulgární i nevulgární).
 5. Obtěžování, pronásledování, zveřejňování reálných jmen, adres, emailů, nebo jiných osobních informací a materiálů ostatních uživatelů. Zakázáno je také zakládání podobných nicků již existujících uživatelů, nebo vydávání se za jiné uživatele.
 6. Nadměrné (či zbytečné) používání vulgarit.
 7. Vkládání, nebo šíření pornografických a warez (nelegální kopie hudby, filmů, her, knih,...) materiálů. Je zakázáno také vkládání materiálů, ke kterým nemáte autorská práva (fotografie v článcích, diskuzích,...).
 8. Vkládání materiálů podporujících nedemokratická hnutí (hákový kříž, srp a kladivo a jiné symboly), včetně zpodobňování představitelů a samotná podpora těchto hnutí.
 9. Pokusy o obcházení pravidel, včetně omezení udělená automaticky, nebo správcem, zkoušení hranic, nebo záměrné využívání mezer v pravidlech.